Біографія

Па́нченко Володимир Григорович (народився 24 липня 1962 року в смт. Ржищів Київської області) – доктор економічних наук, кандидат історичних наук, громадський діяч, підприємець, почесний директор Інституту суспільних досліджень, заступник Голови Правління CMD-Ukraine (ГО «Центр розвитку ринкової економіки»), контент-директор Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), директор КП «Агентства розвитку Дніпра» Дніпровської міської ради, депутат Дніпровської міської ради VII скликання (2015 р. – по цей час).
Експерт в сфері економічної та індустріальної політики. Автор понад 50 статей та книг, в тому числі видання по спеціальним економічним зонам. Розробник кількох національних стратегій розвитку та автор стратегій розвитку окремих секторів.
15 років активно займався бізнесом, створював і керував підприємствами з чисельним складом 500 осіб і більше.
Працював директором Міжнародного центру перспективних досліджень, директором департаменту інвестицій та інновацій Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, радником міністра. Очолював департамент промисловості Національного космічного агентства України.

1. Освіта і наукові ступені
2. Трудова діяльність
3. Громадська діяльність
4. Книги, статті
5. Посилання

1. Освіта і наукові ступені

 • 2019 – доктор економічних наук зі спеціальності 08.00.02 «Світове господарство і міжнародні  економічні відносини» (наказ Міністерства освіти і науки України від 16.12.2019 № 1573 «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства від 16 грудня 2019 року та внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України 5 липня 2018 року № 728». Тема докторської дисертації «НЕОПРОТЕКЦІОНІЗМ У МІЖНАРОДНІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ ПОЛІТИЦІ» (УДК 339.54.012.435:339.984:339.97 (043.5)).
 • 2011 – магістр державного управління, Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної Академії державного управління при Президентові України.
 • 2009 – науковий ступінь кандидата історичних наук за спеціальністю «Історія України», Запорізький національний університет, наукове дослідження «Розвиток економічної платформи націоналістичних організацій в Україні в 1920-1950-х роках», 07.00.01.
 • 2005 – магістр ділового адміністрування, Міжнародний інститут менеджменту (Київ).
 • 1990 – аспірант, Дніпропетровський інститут інженерів транспорту (наукова тема «Покращення якості гальванічного покриття, що виникає в процесі електроосадження сплаву золото-нікель за рахунок використання спеціальних електроімпульсів»).
 • 1986 – інженер-електромеханік шляхів сполучення, Дніпропетровський інститут інженерів транспорту.

2. Трудова діяльність

 • 2016, жовтень – по цей час –  директор КП «Агентства розвитку Дніпра» Дніпровської міської ради (офіційні сторінки агентства у соцмережах: Facebook, Youtube, Twitter, Google+, LinkedIn). Розробка та впровадження інфраструктурних та інших інвест-проектів суспільного значення, орієнтованих як на індустріальний, так і сталий розвиток у місті Дніпро (зокрема – індустріальний парк «Innovation Forpost», сміттєпереробний завод, український аерокосмічний кластер). Стратегічні завдання агентства: сприяння залученню 10 млрд. доларів США прямих іноземних і внутрішніх інвестицій протягом 10 років; створення 100 тисяч додаткових робочих місць; дворазове збільшення валового регіонального продукту і доходу бюджету міста Дніпра; залучення 1 млн. туристів щорічно.
 • 2017-2019 – докторант Маріупольського державного університету за спеціальністю «Світове господарство і міжнародні економічні відносини», 08.00.02.
 • 2014-2016 – заснування Інституту суспільно-економічних досліджень та залучення спеціалістів. Підготовка аналізу нормативно-правових актів Верховної Ради України.
  Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) – контент-директор. Розробка стратегії форуму; підготовка змісту тематичних панелей, досліджень; контакти зі спікерами.
  Проведення досліджень, підготовка публікацій на економічну та політичну тематику, проведення круглих столів, презентацій досліджень і дискусій.
  BDO Company: організація переговорів з інвесторами і фінансовими організаціями.
 • 2013 – директор неурядової організації Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД, Вікіпедія). Дипломатичні брифінги, регулярні зустрічі з іноземними дипломатами в Україні з метою обговорення політичних та економічних рішень, економічного прогнозу, проведення круглих столів, презентацій досліджень і дискусій (міжнародні конференції «Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: виклики і можливості», «ЗВТ між Україною та ЄС: ще існуючий шанс для модернізації»).
 • 2012-2013 – радник Міністра Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Відповідав за підготовку та аналіз програм міністерства, пов’язаних з інвестиційною, інноваційною діяльністю і індустріальної політикою.
 • 2011-2012 – консультант української громадської організації та неурядового аналітичного центру «Інститут суспільних досліджень» (Вікіпедія). Фокус на дослідження в сфері гуманітарної політики та економічного аналізу. Дослідження історії та культури України та використання історико-культурологічних знань для аналізу проблем сучасності.
 • 2010-2011 – директор Департаменту інвестиційної та інноваційної політики Міністерства економіки України. Серед головних завдань: підготовка програм для створення сприятливого інвестиційного клімату, моніторинг Спеціальних економічних зон та Територій пріоритетного розвитку України і розробка низки документів з обґрунтуванням необхідності відновлення спеціальних режимів оподаткування в них. Відповідав за координацію проекту «Вдосконалення стратегій, політики та регулювання інновацій в Україні» фінансованого Європейським Союзом, керував розробкою фінального документа «Політичні пропозиції до вдосконалення інноваційної діяльності в Україні», координував проект підтримки ДПП в Україні, фінансований USAID. Відповідав за супровід української частини Українсько-Австрійської комісії з питань інвестицій та інновацій. Був залучений до розробки програм реформування Міністерства економіки, а також до розробки стратегії економічного розвитку України.
 • 2009-2010 – директор Департаменту промислової політики Національного космічного агентства України. Керував розробкою та прийняттям агентством програми реформування підприємств космічного сектора, управління підприємствами за новими правилами («ПРОГРАМА 10»).
 • 2005-2009 – голова наглядової ради, директор ТОВ СП з іноземними інвестиціями «Вента Україна» (виробництво та реалізація віконного профілю і оздоблювальних панелей). Будівництво заводу, запуск виробництва, включаючи замовлення обладнання, організація продажів, включаючи побудову мережі лояльності. Річний оборот компанії в 2008 році склав 30 млн. дол. США.
 • 1995-2003 – директор з зовнішньоекономічних зв’язків ТОВ СП «Ібоя» (власний бізнес з роздрібної та оптової торгівлі будматеріалами, а також будівельно-монтажні та оздоблювальні роботи). Організація фінансування та розробка стратегічних документів розвитку. Незалежне рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» у квітні 2008 р. оголосило про підвищення довгострокового кредитного рейтингу випуску іменних відсоткових облігацій з рівня uaBB до рівня uaBB+. Рейтинговим агентством було враховано зростання товарообороту компанії протягом 2007 р. на 37,4% – до 276,9 млн. грн. та покращення показників ефективності фінансово-господарської діяльності, зокрема рентабельність EBITDA склала 6,8% (за 2006 рік 4,8%); значення показника чистого робочого капіталу у 2007 р. становило 31,2 млн. грн. (за 2006 рік 13,7 млн. грн.).
 • 1990-2009 – побудова багатогалузевої корпорації (максимальна кількість працюючих – 1700 працівників) з роздрібної торгівлі, логістичних підрозділів, будівельних та виробничих підприємств, створення бізнес-напрямків, куди зокрема увійшли: СП «Вента Україна», мережа магазинів будівельних матеріалів «Будапешт», мережа фотомагазинів «Фотолюкс». З 1998 року ТОВ «Фотолюкс-Україна» стала членом Міжнародної Фотомаркетингової Асоціації (PMA), беручи участь у щорічних конвенціях організації в Лас-Вегасі та Орландо (США). Однією з перших в Україні відкрила спеціалізовані Центри цифрової фотографії, співпрацюючи в з компанією «Kodak» (США) по франчайзингу. «Фотолюкс-Україна» випускала газету «Фотокур’єр» і однойменну телевізійну передачу. На виробництві пластикових профілів впроваджені проектний менеджмент, система ISO 9001, кодекс якості, система внутрішнього фінансового контролю і аудиту, система управління персоналом компанії «Jansen Capital Management», кодекс корпоративної культури.
 • 1986-1988 – викладацька робота (СПТУ-56, аспірантура Дніпропетровського інституту інженерів транспорту).

3. Громадська діяльність

4. Книги, статті

Автор понад 50 статей та книг, в тому числі видання по спеціальним економічним зонам.

Журнал «Економіка та держава» (наукове фахове видання України з питань економіки (Наказ Міністерства освіти і науки України від 29.09.2014 № 1081))

Журнал «Інвестиції: практика та досвід» (включено до переліку наукових фахових видань України з питань економіки (Наказ Міністерства освіти і науки України від 13.07.2015 № 747) та державного управління (Наказ Міністерства освіти і науки України від 29.12.2014 № 1528)) 

5. Посилання