Ще раз про неопротекціонізм. Але цього разу на прикладах і простими словами.

Зокрема, президент Франції Емануель Макрон запропонував своїй нації і цілому світові нову зовнішню та внутрішню політику, яка носить назву гуманізм. Для чого? Чи має це відношення до економіки? Ця система передбачає використання балансування у світі, адже Франція вже визнала, що в наступні десятиліття двома глобальними лідерами світу будуть США та Китай. Відповідно Європі, під егідою Франції, треба знайти свою нішу, так би мовити, на нижчому на один поверх рівні. До речі туди ж вони хочуть запхати і Росію. Про це окремо.

Європейці схоже домовились побудувати новий порядок суверенних цінностей і ключових інтересів під політичною та ідеологічною егідою Франції. Німеччина – в політичній тіні, але з потужною економікою. Європейці визнали, що вони програли першість Китаю. І тепер треба поборотися за «другість». Політичний суверенітет є, залишки багатства ще будуть годувати пару десятиліть. Але. Потрібне відновлення економічного суверенітету за рахунок його складових – індустріального і технологічного. Та побудова з нуля цифрового суверенітету. І все це – задля комфортного та якісного існування європейців у нову епоху – в XXI, XXII столітті.

До чого тут неопротекціонізм?

Тому що всі ці суверенітети можна відновлювати за рахунок нових інструментів, про які французи вслід за американцями вирішили говорити відкрито. Бо приперло. Далі програвати вже не можна. Бо все буде Китай.

Чи допоможе це українцям що небудь переосмислювати? Не знаю. У нас хвороба псевдолібералізму зайшла занадто глибоко. Та все ж надія є, поки не помер останній носій альтернативної думки.

Про елементарні приклади та їх ефективність – у відео.

Переглянути відео: