Україні потрібен екологічний розворот, ще й у правильному економічному напрямку. Якщо ми розвернемо грошові потоки, наприклад ті 12 млрд. дол., які Україна витратила у 2018 році на закупівлю газу, нафти, вугілля, всередину країни, саме на відновлювані джерела енергії, ми витратимо ті самі 12 млрд., але створимо тут то робочі місця, люди платитимуть податки й почнуть працювати на економіку України.

Сьогодні в рамках конференції «Енергія з біомаси» поспілкувався з головою правління Біоенергетичної асоціації України Георгієм Гелетухою. Він говорить, що в ЄС 44 дні на рік країни можуть закрити своє споживання тільки біо енергією. В Україні поки що таких днів всього 13…

Голова громадської спілки «Global 100 RE Ukraine» Олександр Домбровський, в минулому голова Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК та ядерної політики, не полишив ідею переходу України на 100% відновлюваних джерел енергії. Створення платформи Global 100% RE Україна – потужна спроба зробити в Україні економічну, енергетичну та екологічну політику свідомою та великий крок до інтеграції в міжнародний контекст.

Бо якщо 60% проблем, пов’язаних з глобальними викидами – це проблеми брудної енергетики, то доки у нас не буде чистої енергії, у нас не буде чистого довкілля.

Загалом рівень подачі інформації на конференції високий, помітив багато бізнесу. Сподіваюсь, що скоро він буде не тільки в переробці біоорганіки, але і сміття.