За рівнем економічного розвитку Україна знаходиться на рівні Бангладеш десятилітньої давності.

Про це заявив президент Інституту суспільних досліджень Володимир Панченко.

«Сьогодні прогнозований рівень ВВП на 2015 рік становить 78 млрд доларів. У перерахунку на душу населення це менше двох тисяч доларів. Це значить, ми вже на рівні Бангладеш десятилітньої давності. Україна пасе задніх у всіх рейтингах, нас сприймають як сировинну економіку», – сказав він.

В Україні, наче шагренева шкіра, стискається економіка, а ми не займаємось ані інституціями, ані ринками, – переконаний економіст.

За розрахунками Інституту суспільних досліджень, спад економіки в наступні десять років буде призводити до ще більшого звуження ВВП.

Панченко зазначив, що для розуміння комплексності економічних проблем Уряду потрібно міняти психологію, ідеологію та політекономію.

«Це хвороба усіх наших урядів, в тому числі діючого. Зокрема, економічний блок Уряду дуже спрощено підходить до рейтингу конкурентоздатності. Вони беруть індекс, читають першу фразу, і на цьому все закінчується. Наприклад – індекс «розміру ринку». Традиційно він обмежуються кордонами. Що робить уряд?», – звернув увагу Панченко.

Він наполягає на максимальному відкритті ринку. Але наступна фраза в індексі свідчить, що експорт є визначальним в зміцненні конкурентоздатності і розміру ринку. Тобто відкривати насправді треба не тільки внутрішній, а глобальний ринок, створюючи сприятливі умови для експорту.

«Економічна правда»