Пропонуємо Вашій увазі злегка перероблений уривок з книги «Фастфуд великий и ужасный», який ми вважаемо за доречне опублікувати якраз напередодні Нового року.

…У 2030 році в Україні залишилося зовсім трохи того, що в далекому 2009 році називалося українським. Разючі зміни відбулися в цій країні – як, втім, і в усьому світі.

Драматичні події 2020 року трохи не унесли життя людства. Здобувши величезну економічну потужність, Китай почав претендувати на політичне верховенство у світі. Військові дії, які велися за допомогою звичайних озброєнь, дозволили Китаю просунутися далеко углиб території Росії. Це надихнуло китайський уряд, який зважився ще і на вживання ядерної зброї. Відбувся обмін попереджувальними ядерними ударами. Але китайцям довелося відступити. Європейські держави стали на бік Росії і добилися припинення бойових дій.

У 2021 році, після тривалого періоду переговорів і взаємних поступок до країн Євросоюзу приєдналися Росія, Україна, Білорусь, Грузія, Вірменія. Азербайджан і Узбекистан увійшли до складу Великого Арабського Халіфату, який включив Саудівську Аравію, Єгипет, Ірак, Іран і африканські мусульманські країни. І лише Великобританія залишилася непотоплюваним авіаносцем США біля берегів Євразії.

Таким чином, після 30 років незалежності Україна стала членом ЄС – Євразійського Союзу, який замінив на мапі Європейський Союз. Довгий час перешкодою цьому процесу було неприйняття Туреччини як члена європейського співтовариства. Довелося пригадати візантійські часи. Релігія, яку у зв’язку з цим прийняв Ватикан, назвали протохристиянство. Вона була більш жорсткою формою християнської релігії, що нагадувала за своїми законами мусульманство. Цю ж релігію прийняли і турки. Вивчення Нового Корану стало обов’язковим в усіх країнах ЄС, також як і Нової Біблії – в усіх мусульманських общинах Євразійського Союзу і в самій Туреччині. Столицю нового ЄС перенесли до Стамбула, який був перейменований у Константинополь. Туди переїхав парламент Євразійського Союзу, а також більшість міністерств, хоча штаб-квартири багатьох корпорацій залишилися у традиційних столицях держав.

Спільними зусиллями Євразійському Союзу вдалося залишити під своїм контролем багаті природними ресурсами східні території Росії. Казахстан і Монголія увійшли як автономні території до Китайської народної республіки. Владивосток був переданий під контроль Японії.

На зміну армії НАТО прийшов ЄСА – Євразійський Стратегічний Альянс – військово-політичний блок, направлений на захист східних і південних територій нового ЄС. Хоча сам по собі захист зазнав серйозних змін. Через наявність ядерної зброї у багатьох держав, включаючи Україну, багато питань тепер розв’язувалися тільки шляхом політичних переговорів, без озброєних зіткнень. Сполучені Штати Америки не ввійшли до ЄСА. Ця країна зосередилася на лідерстві в Американській частині світу, а також в Африці, створивши США – Сполучені Штати Америки і Африки.

У 2046 році були повністю вичерпані запаси нафти і газу. До цього часу електрика вироблялася повністю за допомогою ядерної і вітрової енергій, а також енергії сонця. Автомобілі перейшли на використання електрики і біопалива. Традиційні хімічні виробництва також потребували сировини, одержуваної в сільськогосподарському виробництві. Тому більшість сільськогосподарських територій Землі тепер була дуже затребувана і традиційно бідні сільськогосподарські країни стали дуже багатими, подібно до арабських нафтових імперій минулого.

На територіях Євразійського Союзу відбулося розділення сфер виробничої діяльності. Кожна країна тепер виробляла ті товари, якість яких вона могла забезпечити на щонайвищому рівні. Україні разом з Францією було дано завдання освоювати космічний простір, а також вирощувати зерно і худобу за натуральними технологіями. Саме Україна тепер забезпечувала всі континенти натуральними екологічно чистими продуктами харчування. А за рахунок могутнього розвитку авіабудування і виробництва космічних літальних апаратів ця країна увійшла до тридцятки найсильніших держав світу.

Божевільний ритм життя більшої частини населення прирік на успіх заклади швидкого харчування. Фастфуд переміг. Ще у 80-х роках ХХ століття виник напрям у сфері швидкого громадського харчування «Quick and casual», який пропонував високоякісні блюда, приготовані з натуральних немодифікованих продуктів. Саме тоді масові судові позови проти фастфуд-компаній, що висувалися жертвами постійного харчування у цих мережах, протягом декількох років призвели до мільярдних збитків останніх і падіння курсу їхніх акцій. Як і у випадку з сигаретами, вживання яких було практично зупинено до 2020 року, широкомасштабні піар-заходи щодо дискредитації американського фастфуда змогли переконати населення харчуватися в мережах громадського харчування нового типу – там, де їжа була справжньою. Мода на їжу, що не узгоджується з критеріями здорового способу життя, дуже швидко зійшла нанівець.

Останніми почали їсти борщ у своїх ресторанах китайці. Було багато суперечок про те, чи є це блюдо відвічно китайським. Саме це стримувало його вживання. Але коли провели додаткові історичні дослідження, виявилося, що династія Ван існувала не в доісторичні, а в середні століття і, виявляється, була заснована вихідцями з Придніпров’я – козаками Іванами. Їхнім іменем була названа грошова одиниця Юань, яка, як і назва династії, була тільки перекрученим на китайський зразок ім’ям Іван. Рішенням Вищої Ради КНР борщ був визнаний відвічно національною їжею, і від того часу двохмільярдний китайський народ почав щодня вживати півмільярда порцій цієї чудової страви…

Володимир Панченко