Панченко Володимир Григорович

Збільшення ВВП в 2017 р. забезпечить пожвавлення сировинних ринків

Таку думку в ефірі радіостанції «Голос столиці» висловив  Володимир Панченко.

«Закладені в проекті Держбюджету 2017 року показники передбачалися ще в 2015 році. Це пов’язано перш за все з пожвавленням цін на сировинну продукцію. Оскільки українська економіка на 80% сировинна, це відразу впливає на ВВП. В 2016 році це повинно було статися, особливо в 3-4 кварталі. Друга причина – збільшення обсягу експорту зернових, яке водночас буде нівелюватись низькою ціною на них. І третій фактор – збільшення переказів коштів заробітчан. В сумі це і складає збільшення ВВП на 1%», – зазначив він.

Панченко звернув увагу, що за рахунок від’їзду заробітчан в Україні зростає потреба на робочу силу, що стимулює попит пропозицію на ринку праці.

Це сприяло зростанню зарплат у реальному секторі.

«Це  спрацювало на збільшення зарплати, у реальному сектор вона росте, адже найняти кваліфіковану людину стає все важче. Але ці зарплати все рівно не відповідають європейським. Тому процес зростання зарплат буде збільшуватися, відповідно показуючи пожвавлення економіки», – додав він.

Ще один момент – тарифний шок навчив людей економити, тобто знизилось споживання газу. Це позитивно впливає як на валютний баланс, так і на ВВП.

Схожі публікації

Такий модний “моветон”

Українські прихильники “ринкового фундаменталізму” намагаються аргументувати, що потреба у розвитку промисловості є пріоритетом економічної...

50 оттенков либерализма

Пару месяцев назад Саудовская Аравия анонсировала продажу части своей крупнейшей нефтегазовой компании Saudi Aramco...

Залишити коментар

Залишити відповідь

Your email address will not be published.
Top